Program prevence


PŘEDSTAVUJEME PROGRAM PREVENCE


Prevence znamená předcházení nemoci. Znamená také součást kvalitní a pravidelné péče o pacienta.


Primární prevence

 

Je zaměřena na zdravé jedince. Cílem je především předejít onemocněním. Součástí primární prevence je pravidelné sledování zdravotního stavu, získávání konkrétních údajů a výsledků vykazovaných konkrétním pacientem a ovlivňování nevhodných, například stravovacích návyků prostřednictvím vhodné diety.


Sekundární prevence

 

Je zaměřena na včasné zjištění onemocnění. Jejím hlavním úkolem je zabránit rozvoji již vzniklého onemocnění.

Nemusí se přitom jednat výslovně o projev konkrétní nemoci, může jít pouze o doprovodné potíže v souvislosti s věkem pacienta. Proto je důležité preventivní péči aktivně nabízet.

 

Terciální prevence

 

Znamená sledování nemocných v průběhu léčby a po jejím skončení s cílem včas odhalit návrat nemoci (recidivu), která byla vyléčena nebo u které již vymizely příznaky nebo opětovné objevení se příznaků nemoci (relaps), která již byla v klidovém stadiu onemocnění (remisi).


O co se jedná?


Jde o sérii různých preventivních diagnostických programů zaměřených především na psy a kočky a možná rizika spojená s jejich zdravotním stavem v průběhu jejich života.


Kdo je partnerem programu?


Partnerem programu je společnost Idexx, která je špičkou v oblasti veterinární diagnostiky. Jako jediná na trhu nabízí analyzátory vyvinuté primárně pro veterinární praxe, což umožňuje přesnější diagnostiku díky použitým technologiím.

 

Jaký je přínos programu?


Veterinárnímu lékaři dává možnost získat dlouhodobé referenční údaje o konkrétním zvířeti, majiteli předat přehledný protokol naměřených hodnot a tím ho motivovat k pravidelným, opakovaným návštěvám jeho pracoviště.

 

Majiteli pravidelná kontrola zdravotního stavu přináší jistotu dobré kondice jejich  zvířat a úsporu finančních prostředků v případě včasného odhalení onemocnění.


Jak rychle známe výsledky?


Během 10ti minut v případě použití SNAP testů nebo vlastní laboratoře.

Idexx VetMedLab: pokud vzorek pošlete, obdržíte zpět výsledky do 48 hodin

 

 

Jak často prevenci provádět?


Minimálně 1x ročně, aby měla prevence smysl. Například v rámci pravidelné vakcinace. Jsou však případy, kdy je vhodné prevenci provádět i v kratších intervalech (např. kontrola některých infekčních onemocnění).

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one